Archiwum czerwiec 2008

POLSKA - NIEMCY
09 czerwca 2008, 09:57

Popularny portal piłkarski Goal.com ocenił polskich i niemieckich piłkarzy po wygranym przez Niemców 2:0 meczu grupy B Euro 2008. W niemieckim zespole najwyższą notę otrzymał Lukas Podolski, w polskim Artur Boruc, Wojciech Łobodziński, Mariusz Lewandowski i Roger Guerreiro.

Boruc (7) - obrona nie zapewniała mu dostatecznej ochrony, przy obydwu golach nie mógł nic zrobić. Popisał się fenomenalną interwencją przy strzale Ballacka przy stanie 1:0. Bez żadnych wątpliwości golkiper najwyższej klasy.

Wasilewski (5.5) - nie radził sobie z Podolskim w pierwszej połowie, w drugiej było już lepiej.

Bąk (5) - 35-letni obrońca pokazał, że ma już swoje lata. Jego brak szybkości był dużym problemem, a sposób w jaki kierował defensywą pozostawiał wiele do życzenia.

Żewłakow (5) - prawie identyczny zastrzeżenia jak w przypadku Bąka. Przy pierwszym golu dla Niemiec popełnił piłkarskie samobójstwo.

Golański (4.5) - czwarty i ostatni z braci Marx. Jego błąd przy drugim golu Podolskiego był popisem w stylu starych filmów z Groucho, Chico, Harpo i Zippo.

Dudka (6.5) - dobrze pracował w środkowym sektorze boiska i w jego rejonie Niemcom trudno było stworzyć zagrożenie czy zawiązać akcję. Ale wielkiego meczu nie zagrał.

Lewandowski (7) - grał dobrze. Rozprowadzał piłkę, inicjował akcje zaczepne, próbował strzałów z dystansu.

Łobodziński (7) - robił wiele zamieszania na prawym skrzydle w pierwszej połowie, kilkukrotnie wygrywał pojedynki z Jansenem. Zmusił też Lehmanna do wykazania się umiejętnościami strzelając z ostrego kąta. Zgasł w drugiej połowie i został zmieniony.

Żurawski (5.5) - w ogóle nie wszedł w ten mecz. Zmarnował doskonałą szansę na wyrównanie. Po przerwie nie pojawił się na boisku.

Krzynowek (6) - jak zwykle dał z siebie wszystko, ale Lahm nie dał mu poszaleć na lewej flance. Większe zagrożenie stwarzał, gdy schodził do środka boiska. Już po 40 sekundach mógł zdobyć bramkę.

Smolarek (5.5) - zawiódł. Spodziewano się po nim, że sprawi Niemcom więćej problemów, ale środkowi obrońcy zespołu Joachima Loewa chyba nawet nie zauważyli jego obecności.

Roger Guerreiro (7) - wiele wniósł do gry Polaków w drugiej połowie, pokazując kilka zagrań w brazylijskim stylu.

Piszczek (6) - nic nie pokazał po tym jak zmienił sprawiającego dobre wrażenie Łobodzińskiego.

Saganowski (6) - prawie udało mu się zdobyć bramkę dla Polski w ostatnim minutach, ale jego uderzenie obronił w dobrym stylu Lehmann.